Araç Yangın Söndürücüler 2022

Araç Yangın Söndürücüler 2022

Araç yangın söndürücüler 2022 yılında da araç içinde olması zorunlu olan bir husustur. Kamyon, otobüs, minibüs ve otomobil, her araç sahibinin ihtiyaç duyduğu araç yangın söndürücü tipine bakılmaksızın, yangın türüne göre değişiklik gösterir.

Araç Yangın Söndürücüler 2022

İçindekiler

Araç Yangın Söndürücüler 2022

Yangın türüne bağlı olarak, birçok yangın söndürücü işletmeler tarafından üretilmektedir. Araç yangın söndürme fiyatlarını incelemeden önce araçlarda hangi yangın borusunun kullanılması gerektiğini bilmemiz gerekebilir.

Araç yangın söndürme fiyatları sorumuzu açıklığa kavuşturmak için, aşağıdaki seçeneklerde yangın türleri hakkında kısa ve kısa bilgiler ve belirtilen yangın türlerinde hangi yangın söndürücülerin kullanılabileceği hakkında bilgiler bulacaksınız. Verilen konu hakkında bilgilendirilmemiz halinde araç yangın söndürücü fiyatları hakkında doğru bilgiye sahip olabilir ve doğru araç yangın söndürücüyü seçebiliriz.

A sınıfı yangınlar: katılar (kağıt, tahta, pamuk vb.) yangın dahildir. Yanıcı maddelerin soğutulması ve uzaklaştırılması ile söndürülür ve kontrol edilir. Bu tip yangınlarda kuru kimyasal toz özelliğine sahip yangın söndürücüler kullanılır.

B sınıfı yangınlar: Bu tip yangınlar yanıcı sıvılar (benzen, benzin yağları, katran, yağlı boyalar ve benzeri yanıcı ürünler) olarak sınıflandırılır. Bu tip yangınlarda kuru kimyasal toz özelliğine sahip yangın söndürücüler kullanılır.

C Sınıfı yangınlar: yanıcı gaz halindeki maddeler (metan, LPG, propan, gaz asetilen ve benzeri maddeler) olarak adlandırılırlar. Ayrıca elektrikli makinelerin yanıklarını ve hassas ekipmanların yangınlarını C Sınıfı yangınlara dahil edebiliriz. Söndürme, kuru kimyasal toz, Halon 1211, Halon 1301 tipi yangın söndürücülü yangın söndürme boruları kullanılarak gerçekleştirilir.

D sınıfı yangınlar: bu tür yangınlara yanabilen hafif metal yangınları (potasyum, sodyum, magnezyum, titanyum vb.) bu sınıfta. D sınıfını söndürmek için kuru kimyasal tozlu yangın söndürücüler kullanılır fires.In elektrik yangınları durumunda elektrik akımı kesilir ve önce yangın söndürülür. Bu tür yangınlar ayrı bir sınıf olarak kabul edilmez.

Araç Yangın Söndürücüler 2022

Yangın Söndürücü Bakımları

Yukarıdaki bilgiler doğrultusunda ABC tipi yangınlarda kullanılan kuru kimyasal toz yangın söndürücüleri araçlarımızda kullanabileceğimizi belirtebiliriz.

  • Yangın söndürücüler TS 862 EN 3 standartlarına uygun olarak sertifikalandırılmalıdır.
  • Yangın söndürücüler düzenli olarak bakım yapılmalıdır.
  • Yangın söndürme ekipmanlarının düzenli denetimleri yapılmalıdır.
  • Aylık bakım kontrollerinin yapılmalıdır.
  • 6 aylık bakım kontrollerinin uygulanması gerekir.
  • Emniyet valfi kontrolü yapılır.
  • Mızrak ve tetikleyicinin kontrolü yapılır.
  • Hortum kontrolü yapılır.
  • Yangın söndürme borusunun tartılması gerçekleşir.

Yangın söndürücü ciddi kusur mu 2022 yılı için otomobil, kamyon, minibüslü kişiler muayeneden geçerken çeşitli sorunlarla karşılaşabilirler. Kendi aralarında, yangın söndürücüler çeşitli tiplere ayrılır. Aracın kapasitesine ve hacmine bağlı olarak farklı ağırlıklarda depolanması gereken yangın söndürücüler, gaz söndürücüler veya sıvı söndürücüler olarak işlenebilir.

Bu tür yangın söndürücüler bir veya daha fazla araçta saklanırsa, belki de hayat kurtarıcı bir rol oynayabilirler. Araçlarda yangın boruları Yangınlar evlerde, apartmanlarda, işyerlerinde ve araçlarda meydana gelebilir.

Özellikle yakıt yangın tehlikesi nedeniyle. Araç yangın tüpü de bu kapsamda mutlaka değerlendirilmesi gereken olaylardan biridir. Muayene yangın söndürücü olmadan yapılır mı? YSC itfaiye araçlarındaki yangın söndürücüler, aracın hacmine ve büyüklüğüne bağlı olarak farklı boyutlarda olabilir.

Bu boyutlarda 1 KG, 4 KG veya 6 kg’lık yangın söndürücüler mutlaka araçlara dahil edilmesi de önemlidir. Araç yangın deliği olan araçlarda oluşabilecek yangın durumlarına karşı alınacak önlemler de daha sağlam ve uygun önlemlerdir.

Bu gibi durumlarda, araçların güvenliğini sağlamak, olası felaketleri önlemek ve böylece daha güvenli bir araç izlenimi yaratmak için yangın söndürücülere dikkat etmek gerekir. Diğer içeriklerimiz için Google tarayıcısını kullanabilirsiniz.

] }
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.