Dizel Enjektör Tamiri 2022 – Ne Kadar Masraf Olur?

Dizel Enjektör Tamiri 2022 – Ne Kadar Masraf Olur?

Dizel enjektör tamiri hakkında araştırmalara girdiyseniz başınıza bu illet gelmiş demektir. Merak etmenizi gerektirecek büyük bir sorun değil. Çoğunlukla 1 gün içerisinde bu sorununu çözülüyor.

Dizel enjektör tamiri veya bakım işlemleri servislerde yapılmakta. Aracınız dizel motorlu ise ve bu arıza ile karşılaştıysanız bu sorunu netleştirmek için testler yapılması lazım. Bu arızaları netleştirmek için de belirtileri takip edip ona göre işlem yapmak gerekiyor.

Öneri; Egzoz emisyon ölçümü fiyatları

Peki bu belirtiler nelerdir? Dizel enjektör tamiri yapılmadan önce izlememiz gereken belirtiler neler olabilir tek tek inceleyelim.

Enjektör Arızalarının Belirtileri Nelerdir?

Dizel yakıtlı aracınızda enjektör arızası varsa bunun muhakkak bir veya birden fazla belirtileri olmalı. Böyle durumlarda bu belirtiler servise gösterilip tamir işlemleri en kısa sürede başlatılmalı. Aksi taktirde belirtiler geçmez daha da artmaya başlayacaktır.

İşte dizel yakıtlı araçlarda Dizel enjektör arızası belirtileri;

 • Motor çalıştırıldığında gürültü gelmesi. (Bu gürültü motor ısınınca da devam eder)
 • Ani gaz verme durumlarında motorun stop etmesi.
 • Arabadan çok yoğun bir şekilde siyah duman atması
 • Sabahları marş süresi uzar, çalışmamakta ısrar eder 🙂 (Özellikle kış aylarında hiç çalışmaz)
 • Araçta gözle görülür derecede performans düşüklüğü yaşayabilirsiniz
 • Araç rölantideyken sarsıntı ve titreme hissedilir

Dizel enjektör arızası için yukarda sıraladığımız belirtileri görmek mümkün. Bu gibi durumlarda çok zaman kaybetmeden servise giderek gerekli değişim/tamirat, temizlik yapılmalı.

Enjektör işemesi, enjektör memesi arızalanması ve enjektörler tıkanıklığı benzeri durumlarda aracın bakımları yapılmadan kesinlikle hareket ettirilmemelidir.

Dizel Enjektör Tamiri Fiyatları 2022

Dizel enjektör tamiri

Dizel enjektör tamiri araçtan araca göre veya marka modele göre fiyatlar değişiyor. Özellikle 2022 yılında fiyatlar yükselirken piyasada güncel fiyat konusunda doğru bilgi bulunmayabiliyor.

Dizel enjektör genelde tamir ediliyor (temizleme, bakım, tamir). Bu sebeple fiyatlar uygun olacaktır. Ayrıca sıfır parça almak istediğinizde bu fiyatlar biraz daha yüksek olacak. Sıfır parça almak için herkesin yeteri kadar bütçesi olmayabiliyor.

En azından sağlam bir serviste tamiratını, temizliğini yaparsanız aynı sorunun tekrarlanmasını geciktirmiş olursunuz. Biz size orjinal parçayı bulup değiştirmenizi önermekteyiz.

2022 Dizel Enjektör Tamiri Fiyatları

2022 dizel enjektör fiyatları listesini aşağıda görebilirsiniz. Bu fiyatlar bilgi mahiyetinde olduğu için çevrenizdeki servisler ile aynı rakamlar olmayabilir. Güncel fiyatı gideceğiniz servisi arayarak da alabilirsiniz.

 • Ford enjektör tamiri ve bakım fiyatı = ortalama 4500 ₺
 • Mercedes 200d, 190d dizel enjektör tamiri ve bakımı = ortalama 5500 ₺
 • BMW 3.20D enjektör tamir ve bakımı = ortalama 7000 ₺
 • Linea 1.3 Multijet enjektör tamiri ve bakım fiyatı = ortalama 3400 ₺

Bu fiyatlar size bilgi olması amacıyla paylaşılmakta. Dzel enjektör fiyatlarına buradan da bakabilirsiniz.

Gelen Kelimeler:

 • https://otomobilyum com/dizel-enjektor-tamiri-ne-kadar-masraf-olur/

] }
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.