İkinci El Araba Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir 2022

İkinci El Araba Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir 2022

İkinci el araba alırken nelere dikkat edilmelidir 2022 sorusu araba almayı düşünen çoğu kişisinin sorduğu sorudur. İkinci el araç satın alırken, satın almadan önce dikkat etmeniz gereken birkaç husus vardır. Bu hususlara yazımızda değineceğiz.

İkinci El Araba Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir 2022

İçindekiler

İkinci El Araba Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir 2022

İlk olarak ne tür bir araca ihtiyacınız olduğunu düşünmek isteyeceksiniz. Aileniz için büyük ve ferah bir arabaya mı ihtiyacınız var? Yoksa daha küçük, yakıt açısından daha verimli bir seçeneği mi tercih edersiniz. Aramanızı belirli bir araba türüyle sınırlandırdıktan sonra, aracı iyice incelemek önemlidir.

Herhangi bir hasar veya aşınma ve yıpranma belirtisi olup olmadığına bakın. Araç bir kaza geçirmişse, dışarıdan görünmeyebilir. Bu yüzden mutlaka test sürüşü yapın ve kaputun altını da kontrol edin. İkinci el araç alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise bakım ve onarım maliyetleridir.

Arabaların bakımı pahalı olabilir, bu yüzden bunu bütçenize dahil etmek önemlidir. Kullanılmış bir araba satın alırken, onu iyice incelediğinizden ve bir test sürüşüne çıkardığınızdan emin olmak istersiniz. Kullanılmış bir araba satın alırken akılda tutulması gereken bazı şeyler:

  • Aracın bir tamirci tarafından kontrol edildiğinden ve iyi durumda olduğundan emin olun.
  • Arabanın herhangi bir kaza geçirip geçirmediğini veya başka bir geçmişi olup olmadığını görmek için Carfax raporunu kontrol edin.
  • Ne kadar ödeyebileceğinizi bilmek için bankanızdan veya kredi birliğinden bir kredi ön onayı alın.
  • Gizli bir sorun olmadığından emin olmak için satın almadan önce aracı bağımsız bir tamirciye kontrol ettirin.

Araba Alırken Noterde Nelere Dikkat Etmeli?

Araba alırken noterde dikkat edilmesi gerekenler bakımında önemli olan hususlar vardır. Bir araba satın alırken, düşünmeniz gereken birçok şey var. Arabanın iyi durumda olduğundan ve gitmeniz gereken yere sizi götürebileceğinden emin olmalısınız.

Ayrıca, araba için adil bir fiyat aldığınızdan emin olmanız gerekir. Aklınıza gelmeyebilecek bir şey, satın almadan önce araca bir notere bakmaktır. Noterden araba alırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Bir araba satın alırken, noterin rolünü düşünmek önemlidir. Noter, sözleşmenin imzalanmasından unvanın devredilmesine kadar araba satın alma sürecinin birçok yönüne yardımcı olabilir. Noterle çalışırken akılda tutulması gereken bazı şeyler:

  • Noter yasalarını anladığınızdan emin olun. Her eyaletin noterler için farklı gereksinimleri vardır, bu nedenle bir araba satın almadan önce bunlara aşina olduğunuzdan emin olun.
  • Noter onayları pahalı olabilir. Bazı durumlarda, noter tasdik ücreti, arabanın kendi maliyetinden daha fazla olabilir! Bu nedenle, herhangi bir evrak imzalamadan önce noterin ne kadar ücret alacağını bildiğinizden emin olun.
  • Çok soru sorun. İyi bir noter, hizmetleriyle ilgili tüm sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyacaktır.

İkinci El Araba Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir 2022

2 El Araç Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Satın almak için yeni bir araba ararken, göz önünde bulundurmanız gereken birçok şey var. Arabanın boyutunu, markasını ve modelini ve ne kadar para harcayabileceğinizi düşünmelisiniz. Düşünmeniz gereken bir diğer şey, iki kişilik mi yoksa dört kişilik bir araba mı istediğinizdir.

İki kişilik bir araba satın almayı düşünüyorsanız, öncelikle göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey var. Öncelikle, arabayı ne sıklıkla kullanacağınızı düşünün. Sadece ara sıra kullanım için ihtiyacınız varsa, iki kişilik bir koltuk iyi olabilir.

Ancak, her gün kullanacaksanız, bunun yerine dört kişilik bir araç almayı düşünebilirsiniz. Düşünmeniz gereken başka bir şey de, ne kadar depolama alanına ihtiyacınız olacağıdır. Diğer içeriklerimize sitemizden ulaşabilmek için Google aracını kullanabilirsiniz.

] }
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.